Новини

29/05/2020 15:24

На що варто звернути увагу при укладанні договору управління майном

Які особливості при укладанні договору управління майном варто врахувати власникам об’єктів нерухомості для отримання максимальної вигоди від угоди.

Власники об’єктів нерухомості все частіше звертаються до спеціалізованих компаній для управління їхньою нерухомістю. Це вірний спосіб для максимізації доходу, збільшення ліквідності об'єкта нерухомості, збільшення його вартості і т. д. На що звертати увагу при оформленні правових відносин з управителем нерухомості?

Особливості управління

1. Керуюча компанія діє в інтересах власника майна.

У договорі повинна бути вказано особа, яка є  бенефіціаром, тобто отримує дохід від майна.

2. Фактичні та юридичні  дії, які може здійснювати управитель

Складіть список дій, які може здійснювати управитель: пошук орендарів, пошук обслуговуючих компаній, моніторинг їхньої діяльності, ведення переговорів тощо.

3. Управитель зобов'язаний повідомити контрагентів про те , що він є  управителем.

В іншому випадку будь-яка з цих операцій може бути недійсним.

4. Звіт про виконану роботу.

Варто передбачити в договорі  обов'язок управителя звітувати про виконану роботу (за вимогою).

Істотні умови

Обов'язково вкажіть в договорі істотні умови, передбачені законом:

1. Перелік майна, що передається в управління.

Майно, передане вами в управління, повинно бути відокремлене від іншої вашої власності і повинно бути враховане в управителя на окремому балансі, по ньому слід вести окремий облік, а платежі здійснювати на окремому банківському рахунку.

2. Розмір та  форма оплати за управління майном.

Для того, щоб домогтися більш довірливих відносин між сторонами, краще, щоб власник перераховував винагороду управляючому  після отримання всіх коштів від управління нерухомістю. Не варто надавати таку процедуру оплати, в якій управителі самі перераховують собі кошти (отримані від використання майна, без попереднього перерахування їх власнику) за свої послуги.

Порядок продовження контракту

1. Термін дії договору

Сторони мають право визначати тривалість договору. Але, якщо такий період не вказаний в договорі, договір вважається складений на п'ять років.  Якщо відсутні заяви однієї зі сторін про зупинення дії договору після закінчення його терміну, договір вважається пролонгований на такий же термін та на таких же умовах.

2. Передбачайте коротший термін для розірвання договору, наприклад, два-три  тижні.

Якщо одна з сторін відмовляється від договору управління, вона повинна повідомити контрагента за три місяці до майбутньої дати припинення дії договору.

Тобто, якщо власника не влаштовує кандидатура управляючого його нерухомістю, то останній зможе управляти майном ще три місяці після повідомлення про припинення контракту. Саме тому в інтересах власника такий період краще скоротити.

Пам'ятайте, що якість та ефективність управління об’єктами нерухомості, перш за все, залежать від обраної управляючої компанії.

Керуюча компанія Activitis надає послуги довірчого управління бізнесом. Практичний досвід компанії дозволяє нам ефективно будувати стратегію і тактику розвитку кожного конкретного об'єкта. 

Автор - Тульку Катерина, генеральний менеджер з проектів

Як вашому бізнесу може допомогти група компаній Activitis?

Ми проведемо аудит, виявимо точки зростання та запропонуємо стратегію розвитку бізнесу для досягнення ваших цілей. Наша команда здійснює не лише консалтинг, а й власноруч допоможе втілити нові рішення, щоб пришвидшити рух вашого бізнесу вперед. Пишіть нам на feedback@activitis.com або залиште повідомлення у зворотній формі.

Читайте також

Activitis стала членом міжнародної організації фахівців нерухомості FIABCI

Компанія Activitis приєдналась до FIABCI — міжнародної організації, яка об’єднує професіоналів в сфері нерухомості в 70 країнах світу.

29/05/2020 02:05
Детальніше

ОСББ або управляюча компанія?

Яку форму управління житловими об’єктами обрати як більш вигідний варіант і з економічної точки зору, і з точки зору організаційних аспектів, комфорту використання.

29/05/2020 03:05
Детальніше

Оподаткування доходу, отриманого від здавання об’єктів нерухомості в оренду

На сьогодні здавання в оренду житлової або комерційної нерухомості є стабільним джерелом доходу для багатьох її власників. Як і скільки податків потрібно сплачувати з доходів за договорами оренди?

29/05/2020 04:05
Детальніше