Новини

01/04/2021 16:53

JPMorgan Chase. Чому ми досі віримо банкам

Фінансування найбільшої піраміди, хабарі членам китайського уряду і кредитна кабала для ветеранів війни

Ми звикли обговорювати криптовалюти в розрізі шахрайства і спекуляцій. Жоден більш-менш відомий стартап не проходить повз наших уважних очей. Очі нишпорять усюди: по дорожній карті, Whitepaper, GitHub, вони пролазять в профілі команди в Linkedin, Facebook і Instagram. Нас вже недостатньо переконати іменами Вера, Палмера або Бутєріна. Нам потрібні серйозні докази того, що наші гроші не витратять на яхту або суперкар.

У цьому всьому проявляється наша ментальність. Ми все ще віримо брендам. Віримо, що Леброн буде завжди грати в фіналі NBA, а Pepsi з Adidas не обдурять. Десь в цьому храмі віри є і вівтар для банків. Потужні організації з чвертю мільйона співробітників по всьому світу, які продають нам в іпотеку будинок, дають замовити піцу і оплатити підписку на HBO. Піца буде з'їдена під приквел до "Гри престолів", ми розчаруємося в сазі, а наша віра в банки нікуди не дінеться.

Або все-таки ні? Давайте поглянемо на банки на прикладі JPMorgan Chase. Точніше — на присутність цього потужного фінансового холдингу в скандальній хроніці.

2002

Через 2 роки після заснування внаслідок злиття близько тисячі фінансових інститутів JPMorgan Chase оштрафували на 80 мільйонів доларів. Причина  необ'єктивні дослідження, які організація підсунула своїм інвесторам.

2003-2005

2,2 мільярда доларів  сума, яку держава зобов'язала виплатити JPMorgan Chase. Виявляється, холдинг фінансував Enron Corporation і допомагав їм каламутити зі звітністю. А ті хлопці, в свою чергу, виводили в свої кишені мільярди доларів, проводячи їх як невдалі проекти. Після того, як акції компанії впали з 90 доларів до 1, а акціонери подали позов на 40 млрд доларів, вона збанкрутувала.

2005

Ще одне банкрутство, на цей раз WorldCom, призвело до того, що JPMorgan Chase виплатив 2 мільярди доларів інвесторам компанії. Так як виступав її страховиком.

2009

Мер Алабами Ларрі Ленгфорд потрапив за грати за фінансові злочини, пов'язані з обміном облігацій. Щоб справі не давали подальший хід, JPMorgan Chase підмастив всіх свідків. Так вважала комісія з цінних паперів (SEC). У підсумку банк відбувся штрафом в 722 мільйони доларів.

2010

Трейдер JP Morgan Chase Бруно Іксіл на прізвисько "Лондонський кит" злив на торгах 6 мільярдів інвесторських грошей. За це британська влада оштрафувала компанію на 920 мільйонів доларів. Сам трейдер згодом назвав себе цапом відбувайлом і заявив, що всього-лише виконував вказівки згори.

2011

Міністерство оборони США відправляло солдатів воювати в Афганістан, а JPMorgan Chase продовжував стягувати з них іпотечні кредити. Коли ветерани об'єдналися і подали груповий позов, банк позбувся 27 мільйонів доларів. А начальник відділу кредитування Дейв Лоуман пішов у відставку.

2011

Паралельно з цим JPMorgan Chase порушував економічні санкції щодо Куби, Ірану, Судану і Ліберії. 300 мільйонів доларів штрафу.

2012

100 мільйонів доларів. Стільки коштує тишком-нишком підвищувати мінімальні щомісячні платежі по кредитних картах споживачів. Одним прекрасним ранком хлопці прокинулися і раптово збільшили їх з 2 до 5%. За що поплатилися колективним позовом.

2013

Тендерна діяльність дочірньої компанії JPMorgan Ventures Energy Corporation привела до звинувачення в маніпулюванні енергетичним ринком. 410 мільйонів доларів штрафу.

2014

Холдинг довгі роки закривав очі на діяльність Берні Мейдоффа зі страху втратити клієнта, на якому можна добре заробити. Клієнт же в цей час відмінно заробляв на інвесторах своєї фінансової піраміди (можливо, найбільшої в історії). У JPMorgan про це знали, але не повідомляли в державні структури. Розплата була суворою  2,05 мільярда доларів.

2014

В ході кібератаки хакери викрали дані більш ніж 83 мільйонів клієнтів JPMorgan Chase.

2016

JPMorgan Chase укладав вигідні угоди в Гонконзі, обіцяючи найняти в структуру сотні друзів і родичів членів китайського уряду. Цей підкуп розкрився і холдинг змусили заплатити за хабарництво 264 мільйони доларів.

2018

SEC зобов'язала JPMorgan Chase виплатити більше 135 мільйонів доларів у зв'язку з махінаціями з американськими депозитарними розписками.

2020

JPMorgan Chase заплатив майже 1 млрд доларів штрафу для врегулювання претензій федеральних органів влади США з приводу причетності до маніпуляцій на ринках обігу дорогоцінних металів і коштовних паперів. Вони інкримінують ряду співробітників банку спуфинг — тобто наповнення ринку ордерами на покупку і продаж без наміру здійснювати операції. Дана практика була заборонена в США після фінансової кризи 2008 року. Претензії у регуляторів виникли до групи трейдерів JPM в Нью-Йорку, Лондоні і Сінгапурі, які маніпулювали цінами на біржі дорогоцінних металів і фондових біржах.

Тільки з 2008 по 2013 рік на судові розгляди JPMorgan витратив близько 18 мільярдів доларів. Але організація не вчиться на помилках. Практично щороку трапляється новий гучний скандал. Було б таке в блокчейн-співтоваристві, JP Morgan Chase давно відправили полірувати бронзу на "Титаніку". Але оскільки ми все ще живе в світі фіатних грошей, це один з найбільших і найавторитетніших банків світу. Такі справи.

Як вашому бізнесу може допомогти група компаній Activitis?

Ми проведемо аудит, виявимо точки зростання та запропонуємо стратегію розвитку бізнесу для досягнення ваших цілей. Наша команда здійснює не лише консалтинг, а й власноруч допоможе втілити нові рішення, щоб пришвидшити рух вашого бізнесу вперед. Пишіть нам на feedback@activitis.com або залиште повідомлення у зворотній формі.

Читайте також

Закон про гральний бізнес: готель на вагу золота

Корупція, відмивання коштів, шляхи як це все подолати і красиво вивести казино з тіні.

22/07/2020 12:07
Детальніше

Надання кредитів юридичним особам. Кредитування середнього бізнесу

Запустити власний бізнес можна і без стартового капіталу або збережень - якщо взяти кредит юридичним особам у компанії Activitis.

30/07/2020 04:07
Детальніше

Управління дебіторською заборгованістю юридичних осіб

Таке явище як дебіторська заборгованість, виникає в результаті розриву між угодою купівлі-продажу товару чи послуги і платнею. А в умовах кризи такий розрив може стати критичним в будь-який момент і для будь-якої компанії.

10/08/2020 12:08
Детальніше