03/06/202003:00

Що потрібно перевірити перед укладенням Договору оренди з орендарем?

Нерухомість

Перед укладанням Договору оренди з орендарем, необхідно здійснити попередню перевірку, яка складається з наступних пунктів:

  • аналіз статутних документів,
  • перевірка орендаря через реєстри на наявність судових спорів,
  • пошук інформації про орендаря в інтернеті. 

Якщо орендодавець розраховує на тривалу співпрацю, необхідно проаналізувати його платоспроможність. Крім цього, необхідно звернути увагу на дату реєстрації компанії, перевірити чи є історії виселення. Не зайвим буде інвестувати час на пошук і аналіз відгуків про компанію на сайтах та в соціальних мережах. В моїй практиці були випадки, коли орендодавець закривав очі на наявність у потенційного орендаря судових спорів з попередніми орендодавцями. В результаті, через 6 місяців, власнику довелося вже самому відстоювати свої права в суді.

Схожі запитання

Відповідає:
Багатьох орендарів не лякають штрафні санкції за несвоєчасну оплату. Ефективним вирішенням цієї проблеми буде крім штрафних санкцій закріпити за орендодавцем право на обмеження доступу в приміщення. В такому випадку, орендар буде розуміти, що якщо власник приміщення вчасно не отримає гроші, діяльність, яка здійснюється в приміщенні, може бути поставлена ​​на паузу. Ця умова дисциплінує орендарів, так як порушення умов оплати може створити йому труднощі і привести до втрати доходу.
Детальніше
Нерухомість
Відповідає:
Договір оренди - документ, який диктує правила гри між орендарем та орендодавцем. Часто спірні ситуації виникають тоді, коли умови договору прописані нечітко або ж, коли деякі моменти не врегульовані. В такому випадку, у кожної сторони є можливість трактувати пункти так, як вигідно саме їй і наполягати на своєму. Розбіжності між сторонами призводять до того, що сторони шукають способи тиску один на одного починаючи з несплати рахунків орендарем і аж до виключення електрики орендодавцем. Найчастіше договір оренди готує орендодавець, тому саме йому належить встановити всі правила і визначити взаємовідносини. Особливу увагу слід приділити такими розділами: порядок передачі та повернення приміщення, розмір орендної плати і порядок оплати, порядок оплати комунальних платежів, порядок використання забезпечувального платежу, відповідальність за порушення умов договору, порядок дострокового припинення договору, порядок продовження дії договору.
Детальніше
Нерухомість
Відповідає:
Олександр Маслов
Генеральний директор Управляючої компанії Activitis
Об'єкти бізнес-класу найбільше зростають в ціні за час будівництва. Якщо проаналізувати ціни на елітні новобудови за останні роки в Києві, можна побачити, що з моменту старту продажу на етапі будівництва до здачі об'єкта в експлуатацію, ціна за 1 кв. м квартир в ЖК бізнес-класу зростає в середньому на 30-45%. Крім цього, в перші кілька років після здачі ЖК в експлуатацію, вартість нерухомості підвищується щороку на 8-12%. Обираючи об'єкт нерухомості на ранніх стадіях будівництва, важливо проаналізувати ключові фактори його привабливості, які в майбутньому призведуть до зростання попиту і ціни на об'єкт, такі як: Місцезнаходження об'єкта. Архітектурне рішення, концепція та дизайн. Інфраструктура і функціональність. Наявність рекреаційних зон.
Детальніше
Нерухомість
Не знайшли відповідь на питання, яке Вас цікавить? Пишіть нам на office@activitis.com.ua або залиште своє повідомлення і ми обов'язково відповімо на нього!
написати повідомлення