03/06/202003:00

Переваги та недоліки факторингу

Фінанси
Павло Матiяш
Директор фінансової компанії

Переваги факторингу:

  • Підприємство отримує можливість фінансування оборотного капіталу без забезпечення (застави);
  • Факторинг прискорює період оборотності грошових коштів;
  • У порівнянні зі стандартними кредитними продуктами, наприклад овердрафтом, факторинг дозволяє отримати до 90% від суми поставленого товару (майбутніх надходжень).
  • Факторинг - це можливість надавати більш вигідні (конкурентні) умови розрахунків своїм дебіторам (покупцям).
  • За допомогою факторингу поліпшується стан дебіторської заборгованості клієнта. Фактор перевіряє репутацію та платіжну дисципліну боржника, стежить за тим, щоб борг сплачувався своєчасно і в повному обсязі.

Серед недоліків факторингових операцій виділяють:

  • Високі вимоги банку до наданих до продажу документів;
  • У багатьох випадках - необхідність поручительства за клієнта (те, що називається факторингом з регресом);
  • Ціна факторингу. На сьогоднішній день, факторинг - недешева послуга. Якщо провести паралель, факторинг - це бутиковий продукт. Середня ціна факторингових операцій в комплексі становить близько 30% річних. Хоча, ціновий фактор, при всій своїй важливості, не є визначальним при виборі “постачальника” факторингу.

Схожі запитання

Відповідає:
Павло Матiяш
Директор фінансової компанії
Факторинг - беззаставне фінансування під забезпечення прав вимоги грошових коштів, тобто фактор набуває товарні накладні, за якими у нього виникають права вимоги грошових коштів. За цим досить складним визначенням стоїть просте пояснення: факторинг - це купівля боргу. У будь-який факторингової операції беруть участь три сторони: Постачальник (кредитор) - компанія, що реалізує якийсь товар або послугу з відстрочкою платежу, надаючи товарний кредит. Покупець (дебітор) - компанія, що закуповує товар або послугу у постачальника з відстрочкою платежу. Фактор - банк або фінансова компанія, що надає послуги факторингу. Як правило, схема факторингу складається з таких етапів. Постачальник надає послуги або надає покупцеві товари і послуги з відстрочкою платежу. Постачальник передає фактору документи, що підтверджують факт появи дебіторської заборгованості. Фактор покриває велику частину заборгованості (аж до 95%). Дебітор проводить оплату за товар або послуги. Кредитор і фактор проводять остаточні розрахунки між собою: фактор отримує назад свої гроші з додатковою комісією за послуги, продавець отримує залишок належних йому коштів (5 - 30%). З певної точки зору в «родичі» факторингу можна записати кредитування під заставу дебіторської заборгованості, форфейтинг. Істотні відмінності факторингу - це, по-перше, відсутність застави, по-друге, комплексність. Сучасний факторинг - це завжди буде комплекс послуг, в який входять: інформаційне обслуговування клієнта (фактор завжди дає рекомендації клієнту щодо співпраці з його дебіторами, вказує на сумнівні моменти дебітора); юридичний супровід факторингових операцій, роботи клієнта з його дебіторами; управління дебіторською заборгованістю клієнта, тобто адміністрування (те, що передбачає роботи по поверненню заборгованості від дебітора).
Детальніше
Фінанси
Відповідає:
Павло Матiяш
Директор фінансової компанії
Розглянемо найпоширеніші види або форми факторингу, що відрізняються один від одного, в першу чергу, ступенем ризику, який несуть сторони угоди. Факторинг з регресом - передбачає, якщо дебітор не розрахується з факторинговою компанією, розрахунок повинен буде провести кредитор. Факторинг без регресу - форма факторингу, при якій фактор приймає на себе всі ризики: якщо дебітор не розрахується з ним - він просто втратить суму, виплачену кредитору. Відкритий факторинг - вид факторингу, при якому дебітора повідомляють про те, що його борг переданий. Закритий факторинг - вид факторингу, що не має на увазі повідомлення дебітора про переуступку боргу (банк надалі автоматично перенаправляє розрахунок за угодою в свою користь). Реальний факторинг - форма факторингу, за якою відбувається переуступлення вже існуючого боргового зобов'язання. Консенсуальний факторинг - форма факторингу, за якої заздалегідь відбувається переуступлення боргу, який ще не виник, майбутнього боргу (наприклад, продавець хоче таким чином "підстрахуватися"). Внутрішній факторинг - вид факторингу, при якому дебітор і кредитор знаходяться всередині однієї країни. Зовнішній або міжнародний факторинг - вид факторингу, при якому покупець і постачальник є резидентами різних країн.
Детальніше
Фінанси
Відповідає:
Павло Матiяш
Директор фінансової компанії
Кредит: Кредит, як правило, видається під заставу. Кредит повертається банку позичальником. Кредит видається на фіксований термін. Кредит виплачується в обумовлений договором день. Кредит видається на заздалегідь обумовлену суму. Для отримання кредиту необхідно оформити/ надавати велику кількість документів. При кредитуванні банк не надає позичальникові ніяких додаткових послуг. Факторинг: Для факторингового фінансування не потрібне забезпечення. Факторингове фінансування погашається з коштів, що виплачуються дебітором. Факторингове фінансування виплачується на строк фактичної відстрочки платежу. Факторингове фінансування виплачується в день поставки товару. Розмір фінансування не обмежений і може збільшуватися пропорційно зростанню обсягу продажів. Факторингове фінансування виплачується при пред'явленні рахунку-фактури і товарної накладної. Факторингове фінансування супроводжується управлінням дебіторською заборгованістю.
Детальніше
Фінанси
Не знайшли відповідь на питання, яке Вас цікавить? Пишіть нам на office@activitis.com.ua або залиште своє повідомлення і ми обов'язково відповімо на нього!
написати повідомлення