Особливості управління:
- Керуюча компанія діє в інтересах власника майна. У договорі має бути вказана особа, яка є вигодонабувачем, тобто отримує дохід від майна.
- Фактичні і юридичні дії, які може здійснювати керуюча компанія (КК). Складіть перелік дій, які може здійснювати КК : пошук орендарів, пошук обслуговуючих компаній, здійснення контролю їх діяльності, ведення переговорів та ін.
- КК зобов'язана повідомити контрагентів про те, що вона має статус управителя. В іншому випадку будь-яка з таких угод може бути визнана недійсною.
- Звіт про виконану роботу. Передбачте в договорі обов'язок керуючого подавати звітність про виконану роботу (на вимогу).
Обов'язково вкажіть в договорі умови, передбачені законодавством:
- Перелік майна, яке передається в управління. Майно, передане вами в управління, має бути відокремлене від іншого майна і має враховуватися в управителя на окремому балансі, по ньому слід вести окремий облік, а розрахунки здійснювати на окремому банківському рахунку.
- Розмір і форма оплати за управління майном. Для досягнення довірливих відносин між сторонами, краще, щоб власник перераховував управителю винагороду після отримання всіх коштів від управління нерухомістю. Не варто передбачати такий порядок оплати, при якому керуючі самі перераховують собі гроші (отримані від використання майна, без попереднього перерахування їх власнику) за свої послуги.
Процедура пролонгації договору:
- Термін дії договору. Сторони самі вправі визначати термін дії договору. Але, якщо такий термін в договорі не зазначено, то договір вважається укладеним на п'ять років. Якщо відсутні заяви однієї із сторін про припинення договору після закінчення його терміну, договір вважається продовженим на такий самий строк і на тих же умовах.
- Передбачте більш короткий термін для розірвання договору, наприклад, два-три тижні. У разі відмови однієї із сторін від договору управління, вона повинна повідомити контрагента про це за три місяці до дати припинення договору.